Кожен день ми здійснюємо тисячі кроків, і як добре, якщо кожен крок дається з легкістю ... Ми біжимо, поспішаємо і одного разу, вдягнувши нові туфлі або пройшовши більше, ніж зазвичай у перевіреному взутті, зупиняємось і розуміємо. Ось вона, маленька неприємність-натерли ногу і утворився мозоль. І тепер в голові тільки одна думка, швидше б дістатися до місця призначення, зняти взуття і нарешті позбутися від дискомфорту.
Отже, чи потрібно звертати увагу на таку дрібницю , або поставитися до неї, як до неприємного факту, і чекати доки сама загоїться ... Давайте розбиратися разом!
Шкіра людини має певну структуру, яка складається з декількох шарів. Самий верхній, роговий шар шкіри, постійно оновлюються. Товщина рогового шару залежить від того, наскільки інтенсивне навантаження виявляється на ту чи іншу ділянку шкіри. Отже, що таке мозоль?
Мозоль — це специфічна ділянка шкірного покриву, яка вчасно не оновилася та огрубіла під впливом на неї підвищеного тиску або постійного тертя. Таким чином, наша шкіра реалізує свою бар'єрну функцію і створює щит для глибших шарів шкіри від пошкоджень.
Утворюється даний вид мозолі протягом невеликого проміжку часу, досить лічених хвилин перебування в незручному взутті. На місці здавлення чи тертя шкіри утворюється мозольний міхур, наповнений лімфою або кров'ю, якщо поруч розташовані кровоносні судини. Рідина всередині мозольного міхура захищає шкіру від подальших ушкоджень.
Даний вид мозолі, якщо не запускати його, несе швидше естетичний і фізичний дискомфорт. Зазвичай мокрі мозолі при правильному догляді заживають самостійно протягом 5-7 днів. В першу чергу потрібно усунути причину виникнення мозолі, тобто забезпечити пошкодженій ділянці шкіри повний спокій. Не можна також розтинати мозольний міхур, це уповільнює процес загоєння шкіри і підвищує ризик інфікування.
Кращим рішенням, як тільки утворився мокрий мозоль, буде обробити ушкоджене місце антисептиком і вже на суху шкіру наклеїти стерильний пластир. Для надійного захисту водяного мозолю і забезпечення комфорту при русі, можемо впевнено рекомендувати пластир MILPLAST SHOES.
Що ж робити, якщо не вдалося зберегти цілісність мозольного міхура і він лопнув? Тут на допомогу прийде розроблений для вирішення даної проблеми захисний гідроколоїдний пластир MILPLAST CORN HYDROCOLLOID.Саме цей вид пластиру неспроста називають «другою шкірою», адже він надійно закриває місце пошкодження від тертя і прискорює процес загоєння завдяки гідроколоїдам, які абсорбують рановий секрет мозолі і утворюють гелеву подушечку. Крім того, гідроколоїдний пластир ніколи не підведе вас: не відклеїться в самий невідповідний момент, непомітний на шкірі і легко видаляється, не завдаючи болю і не залишаючи слідів.
Зустрічаються сухі мозолі декількох видів, вони мають різну природу виникнення, відповідно вимагають різного підходу до лікування. Їх досить легко переплутати між собою візуально, тому зупинимося на цьому докладніше.
Один із різновидів сухого мозолю - натоптиш, який формується через особливості відновлення клітин шкіри. У нормі клітини шкіри повинні самостійно оновитися протягом 25-30 днів, але в силу постійної травматизації або здавлення, омертвілі клітини нашаровуються шар за шаром, з часом утворюючи огрубілу ділянку шкіри.
Візуально натоптиш - це округла ділянка потовщеної шкіри, що має центр сіруватого кольору, без чітких обрисів. З'являється між пальцями або на підошвах в результаті постійно тиску або тертя, найчастіше викликаного все тим же неанатомічним взуттям або не правильною будовою стопи. Натоптиші формуються досить довгий період часу, буває, що і роками, іноді нагадуючи про себе болем або відчуттям печіння.
Згодом ділянка шкіри з натоптишем втрачає еластичність, відрізняється зниженою чутливістю, а якщо не приділити цій проблемі увагу, на місці натоптиша часто виникають тріщини, і тут вже біль не змусить себе довго чекати. Крім того, ділянки з натоптишами сприяють приєднанню і розвитку патогенної грибкової мікрофлори, що призведе до довгого і досить витратного лікування.
Що ж робити у випадку, якщо Ви помітили у себе натоптиш? Правило № 1 в будь-якій ситуації - чим швидше ви приступите до лікування натоптиша, тим швидше забудете про нього. Видалення огрубілої ділянки шкіри в домашніх умовах рекомендується проводити в кілька етапів:
1. Усунути причину, що викликала натоптиш.
2. Розм'якшити ділянку шкіри за допомогою теплої ванни зі злегка мильним розчином або додаванням харчової соди протягом 10-20 хвилин.
3. Промокнути шкіру і видалити ділянку з отверділою шкірою. Видалити натоптиш можна механічним шляхом за допомогою пемзи чи спеціального леза, але даний метод пов'язаний з підвищеним ризиком травматизації шкіри. Безпечніше буде використовувати кераторегулюючі засоби, які можна придбати в аптеці.
Використання подібних засобів з високим вмістом відлущуючих компонентів ( рекомендуємо звернути увагу на такий компонент, як саліцилова кислота у високій концентрації - від 30%) неодмінно порадує вас результатом вже через тиждень після початку застосування.
Другий різновид сухих мозолів - мозоль зі стрижнем. Для даного виду мозолі характерний чітко окреслений контур, а також наявність невеликого поглиблення в центрі світлого, трохи жовтуватого кольору. Сам мозоль зі стрижнем візуально має розмір менше, ніж натоптиш. При цьому уражена ділянка шкіри стає гіперчутливою, так як стрижень мозолі йде вглиб м'яких тканин і зачіпає нервові закінчення.
Цей вид мозолі піддається лікуванню найбільш складно. На початковій стадії, коли корінь мозолі ще не заглибився в м'які тканини, можна рекомендувати ті ж засоби, що використовуються для видалення звичайних сухих мозолів, з курсом застосування мінімум місяць. У разі, якщо стрижень мозолі проріс досить глибоко в шкіру, є сильні больові відчуття і неможливо здійснювати вашу звичайну фізичну активність, необхідно звернутися за лікарською допомогою. Лікар - подолог, що займається проблемами стоп, надасть безболісну і професійну допомогу ультрасучасними методами.
Третім різновидом сухих мозолів є підошовні бородавки або папіломи, які досить часто плутають з мозолем зі стрижнем. На відміну від натоптишів і стрижневих мозолів, вони мають вірусну природу і виникають при контакті і проникненні деяких різновидів вірусу папіломи людини (ВПЛ). Якщо уважно розглянути бородавки - всередині них можна помітити маленькі чорні цятки - закупорені дрібні судини. Відмінністю від звичайних мозолів також буде те, що вони можуть виникнути в будь-якому місці, ніяк не пов'язаним з тиском при ходьбі. Бородавки не несуть серйозної загрози здоров'ю людини, і їх наявність більше пов'язана з порушенням естетичного вигляду стоп. Часто вони зникають самі по собі через деякий час. Але краще їх усунути відразу після появи, так як через дискомфорт, викликаний бородавкою на стопі, ми рефлекторно будемо намагатися не переносити вагу тіла на цю точку. А це може спричинити за собою проблеми зі з здоров'ям хребта, зміною ходи і постави.
На сьогодні найсучаснішим і ефективним способом усунення натоптишів, сухих мозолів і бородавок, викликаним вірусом папіломи людини, визнана лінія лікувальних пластирів із саліцилової кислотою в оптимальній для лікування концентрації.
Один з них - Milplast CORN PROTECTIVE, що складається з тандему пластиру та спеціальної круглої подушечки з латексної піни. Для лікування сухої мозолі невеликого розміру рекомендується використовувати даний вид пластиру. Ефективність забезпечується спеціальною формою протекора, що пом'якшує біль на ураженій ділянці, а також активною діючою речовиною - саліцилової кислотою в концентрації 35-40%.
MILPLAST CORN SALICYLIC – пластир на тканинній основі нестандартного розміру з саліциловою кислотою в концентрації 35-40%. Особливістю його є те, що ви можете самостійно відрізати пластир потрібного розміру і форми, і приклеїти його чітко по розміру мозолистого утворення. Здорову шкіру навколо пластиру краще змастити вазеліном, щоб уникнути попадання на неї активного складу.
Звичайно, краще не допускати появи такого неприємного утворення, як мозоль, але все ж іноді доводиться з ними поборотися. Дотримуйтесь наших простих рекомендацій і нехай ваші ніжки завжди будуть здоровими і красивими!